תשלום פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 14:04, 14 במאי 2015

  שלום רב אני עובדת במקום עבודתי כשנה וחצי. לאחר שנה בתפקיד כאשר המעסיק לא שילם לי פנסיה, החלטתי לפעול בנושא, איימתי על המעסיק בפנייה למשרד התמת, ומיד הוא שלח צ'ק עם הסכום שאמור להיות משולם לקרן הפנסיה שלי (כולל הסכום שאני הייתי אמורה להפריש שירד לי מהמשכורת בבת אחת) לאחר מכן ראיתי בתלוש משכורת שיורד לי כסף כל חודש עבור קרן הפנסיה. (כחצי שנה). השבוע התברר לי כי אף תשלום, לא הצ'ק ולא הכסף שיורד מהמשכורת כביכול, מגיע לקרן הפנסיה. אשמח לעצתכם האם לתבוע או לפנות למשרד התמת? ומה עלי לעשות באופן כללי? (אני מבינה כי בתביעה (בניגוד למשרד התמת) אוכל לקבל גם את כל הפיצויים שמגיעים לי, הריביות וכדומה, אך אני חוששת מכך שהשם שלי יהיה מוכתם כמישהי שהעזה לתבוע את המעסיק שלה, וזה עלול להזיק בקבלה לעבודה אחרת.) תודה רבה

  השב
 • 09:33, 17 במאי 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.