זכאות אישה מפוטרת בחל"ד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 21:20, 14 במאי 2015

  שלום, אני נמצאת כחודש וחצי בחל"ד והציעו לי תכנית "פרישה מרצון" כלומר, לפרוש ממקום עבודתי ובתמורה אקבל מענק ובכך הפרישה תהיה בתנאים טובים יותר. בנוסף אני מקבלת מכתב שמאפשר לי לחתום בלשכה אבל לא מדובר במכתב פיטורין כי הרי לא מדובר בפיטורין אלא בהסכמה דו צדדית לפרישה... השאלה אם המכתב הזה מקנה לי זכויות זהות כמו שיש לאישה מפוטרת בחופשת לידה? שורה תחתונה מעניין אותי לדעת אם אוכל לחתום בלשכה מיד בתוך החל"ד או שאצטרך בכל מקרה להמתין 90 ימים ? תודה מראש, עדי

  השב
 • 09:57, 17 במאי 2015

  אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. יחד עם זאת, התפטרות של יולדת שנדרשת לעבוד שעות עבודה ארוכות, או משרה מפוצלת, או שמקום עבודתה מרוחק ממקום מגוריה, תוכר כהתפטרות מוצדקת, בכפוף לאישור המעסיק על דרישות המשרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.