שכר ופנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אילה

  נשלח ע"יאילה 00:11, 16 במאי 2015

  שלום בחוזה העבודה שלי כתוב שמשכורת הבסיס שלי היא 8500 ו 1000 לשעות נוספות. בנוסף לכך אני גם חתומה שהמעביד מפריש לי לפנסיה 66% משכר הבסיס. האם זה חוקי? כאשר אני מסתכלת בתלוש המשכורת שלי אני רואה שתחת שכר הבסיס שלי יש חלוקה לשני סעיפים: 564 - משכורת כוללת 5610 565 - שכר עבודה 2890 האם זה חוקי? אני מעוניינת למצוא את הפסקה בחוק שאומרת אחרת במידה וזה לא נכון ע״מ להיות יכולה לבוא ולהתעמת איתו. אני לא רוצה להתפטר. אך רוצה לקבל את מה שמגיע לי. כמו כן המעסיק מפריש לי 7.5 אחוז ממשכורת הבסיס לקרן השתלמות ועוד 13.33 לפנסיה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:55, 17 במאי 2015

  על פי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה השכר הפנסיוני (השכר ממנו יש להפקיד לפנסיה), הוא השכר ממנו מחשבים את פיצויי הפיטורים: שכר יסוד, תוספת ותק, תוספת יוקר המחיה, תוספת-משפחה, תוספת מחלקתית או תוספת מקצועית, ועמלות. תקרת ההפקדה על פי צו ההרחבה הכללי היא השכר הממוצע במשק. השכר הפנסיוני אינו כולל בדרך כלל שעות נוספות. יחד עם זאת, יש לברר אם חל עליך הסדר הפנסיוני אחר בהתאם להסכם קיבוצי מפעלי או ענפי. מידע זה קיים בהודעה לעובד שעל כל מעסיק לתת לעובד בתחילת עבודתו או בשינוי תנאי העבודה או לפי בקשת העובד. במקרים בהם העובד זכאי על פי הסכם להסדר פנסיוני טוב יותר מאשר זה הקבוע בצו ההרחבה הכללי אין תוקף להסדר הכללי. לגבי רכיבים ספציפיים (כגון הבראה, ביגוד וכו') יש לבדוק בנוסח ההסכמים החלים עליך. במקרה של מחלוקת יש לפנות לייעוץ משפטי. אם למעסיק עובדים רבים ייתכן שיש עילה לתובענה ייצוגית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.