פיטורין בטיפולי פוריות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלכסנדרה

  נשלח ע"יאלכסנדרה 19:01, 18 במאי 2015

  התחלתי לעבוד לפני שנתיים. אני עוברת טיפולי פוריות כבר שנה. מעביד הביא לי מכתב פיטורים. כמה זמן מותר לי טיפולי פוריות בלי פיטורין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:47, 19 במאי 2015

  עובד או עובדת העוברים טיפולי פוריות זכאים להיעדר מהעבודה על חשבון ימי מחלה, אם הרופא המטפל אישר בכתב כי הטיפול מחייב זאת, ובלבד שהעובדים הודיעו מראש למעסיק על ההיעדרות. היעדרות עובדים בגין טיפולי פוריות היא על חשבון ימי המחלה הצבורים לזכותם. כלומר, העובדים יקבלו שכר עבור ההיעדרות בגובה התשלום עבור יום מחלה כנהוג במקום עבודתם, ורק אם יש לזכותם ימי מחלה.
  המספר המקסימלי של ימים שבהם עובדת רשאית להיעדר בגין טיפולי פוריות הוא:
  1.למי שעובדת 5 ימים בשבוע- עד 4 סדרות טיפוליות בשנה ובאורך של עד 16 ימים לסדרה, ובסה"כ עד 64 יום בשנה על חשבון ימי המחלה הצבורים לזכותה..
  2. למי שעובדת 6 ימים בשבוע - עד 4 סדרות טיפוליות בשנה ובאורך של עד 20 ימים לסדרה, ובסה"כ עד 80 יום בשנה על חשבון ימי המחלה הצבורים לזכותה.

  תגובה
 • 12:38, 25 במאי 2015

  היי,
  מניסיון (לצערי)...
  אסור לפטר 150 ימים מיום הטיפול האחרון (בתנאי שהמעביד יודע שעברת טיפול) ושנתיים מהטיפול הראשון.

  כמובן שאם המעביד ידע שאת נמצאת בטיפולים ופיטר אותך ללא אישור של משרד הכלכלה את רשאית לתבוע אותו על פיטורין כנגד החוק. חובת ההוכחה על המעביד להוכיח שסיבת הפיטורין אינה קשורה להיעדרך בשל טיפולי פוריות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.