החזר נסיעות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שיר

  נשלח ע"ישיר 00:51, 22 במאי 2015

  אני עובדת כבר 4 שנים תחת מעסיק עצמאי ויש חודשים (מעל 20 ימי עבודה בחודש) שאני מקבלת תשלום מלא של חופשי חודשי עבור הנסיעות ויש חודשים שהיקף המשרה שלי פוחת ואני לא מקבלת תשלום חופשי חודשי וגם לא תשלום של נסיעות יומיות(הלוך חזור) בהתאם למספר ימים שעבדתי. הבוס מסביר זאת שאני בעצם מקבלת חצי מהחופשי חודשי או סכום אחר לא מובן ביחס להיקף המשרה שלי כי אני עובדת פחות ימים. (בין 15 -19 ימים) . בכל אתר שקראתי הבנתי שאני זכאית לקבל החזר לפי הנסיעות היומיות או לפי חופשי חודשי...אז זה חוק או רק המלצה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  07:53, 25 במאי 2015

  על פי צו הרחבה כללי במשק, עובד זכאי להחזר הוצאות עבור נסיעות לעבודה ובחזרה, במחיר המינימלי שניתן לבצע נסיעה זאת בתחבורה ציבורית ועד תקרה של כ-26.40 ₪ ליום עבודה. הפסיקה קבעה כי עובד זכאי להוצאות נסיעה אם המרחק מביתו לעבודה עולה על 500 מטר (חצי קילומטר). הפסיקה קבעה כי ניתן להסכים שתשלום הוצאות הנסיעה יהיה כלול בשכר אולם לא ניתן להסכים שלא ישולם החזר נסיעות.

  תגובה
 • 23:02, 26 במאי 2015

  תודה על התשובה! האם יש התייחסות שונה לעובד שעתי/עובד במשרה חלקית?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.