ימי מחלה עקב לידת בת הזוג - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 07:54, 1 ביוני 2015

  שלום ילדתי לפני יותר מחודשיים בעלי אשר היה נוכח איתי במהלך הלידה נשאר איתי עוד שבוע בבית על מנת לעזור לי מכיוון שיש לנו ילדה נוספת בבית לאחר שבוע הוא חזר לעבודה והביא איתו אישור מחלת בן זוג על מנת לקבל דמי ימי מחלה בעבודתו לא מסכימים לאשר את זה וטוענים שלידת בת הזוג אינה נחשבת כמחלת בן זוג למרות שיש בידו אישור רפואי ולא מוכנים להכיר בכך יש לציין שלפי מיטב הבנתי ישנו חוק חדש אשר מעניק לבן הזוג חופש של 7 ימים על חשבון ימי המחלה במקרה שבת הזוג יולדת שוב במקום עבודתו טוענים שהחוק הזה לא קיים והוא בוטל, עד עכשיו לא מוכנים לשלם לו את הימים הנ״ל מה אפשר לעשות אודה לך על עצתך יום טוב..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:00, 9 ביוני 2015

  על-פי סעיף 1 לחוק דמי מחלה (היעדרות עקב הריון ולידה של בת זוג), תש"ס-2000, עובד זכאי לזקוף עד 7 ימי היעדרות בשנה על חשבון ימי המחלה הצבורים שלו עקב הריון או לידה של בת זוגו.
  כדי שהעובד יוכל לנצל את ימי המחלה שלו, היעדרותו מהעבודה צריכה להיות עקב אחד מהמקרים הבאים: 1. ליווי בת הזוג לבדיקות או טיפולים הקשורים להריון, שכרוך בהם סיכון לחיי האישה או העובר. במקרה של הפלה - גם במשך לא יותר מ- 24 שעות מתום ביצועה.
  2. ליווי בת הזוג לטיפולים או בדיקות כאמור בסעיף 1, אף כשלא כרוך בהם סיכון לחיי האישה או העובר, בנסיבות שבהן תלויה בת הזוג בעזרת הזולת בביצוע בדיקות או טיפולים אלו (לדוגמא: כאשר לאישה יש נכות המצריכה סיוע מהזולת).
  3. נוכחות בלידה, כאשר "לידה" נחשבת מתחילת הופעתם של צירי לידה ועד 24 שעות מתום הלידה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.