אי קבלת שי עקב פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קובי סי

  נשלח ע"יקובי סי 11:41, 8 ביוני 2015

  שלום, לפני כשבועיים המעסיק שלי (חברת השמה) חילק שי לעובדים, אשר לא קיבלתי אותו כיוון שלא הייתי פנוי באותו זמן. שבוע לאחר מכן פוטרתי (כרגע אני עדיין במסגרת העסקה). בשיחה עם המעסיק נאמר לי שהחליטו שלא אקבל את המתנה בגלל הפיטורים, למרות שביום החלוקה שלהם עבדתי כשורה (לפני שימוע). שאלתי היא, האם החלטת המעסיק קבילה? אשמח להמלצה להמשך תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:53, 9 ביוני 2015

  השי לחגים לא ניתן לעובדים ללא עיגון כלשהו בחוק או במסגרתם של הסכמי עבודה. מתברר, שאין חובה בחוקי העבודה לספק שי לחגים לעובדים. מקור הסמכות וההסכמה נעוצים במסגרתם של הסכמים קיבוציים, חוזי עבודה אישיים, צווי הרחבה או נוהג שהשתרש ונמצא לו כיסוי תקציב באחד מסעיפי הרווחה לעובדים.בתור שכזה, על המעבידים להעניק את השי לכל העובדים ללא הבדלים ברמות השכר, בתקנים ובמעמד ההיררכי בתוך המפעל. על מנת להשיב על השאלה באופן מדויק נדרשים נתונים נוספים, כדוגמת הסכם עבודה אישי ותלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.