• לילך

  נשלח ע"ילילך 07:45, 15 ביוני 2015

  שלום ברצוני לדעת על מסגרת מימוש הסכם לייצוג הולם של עובדים בעלי מוגבלויות,מה משמעות הסכם זה?מה בדיוק מעסיקים רוצים? תודה על אינפורמציה לילך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:58, 15 ביוני 2015

  בתאריך 21.9.14 חתם שר הכלכלה, מר נפתלי בנט, צו הרחבה המחיל על כל המשק את הוראות ההסכם הקיבוצי שנחתם בין ההסתדרות למעסיקים, בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות. מטרת הצו היא להגדיל את מספר המועסקים שהם אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה הישראלי, וזאת על ידי חיוב המעסיק לוודא כי בארגון/בעסק שלו מועסקים אנשים עם מוגבלות בהיקף הנקבע בהסכם ו/או ליזום מהלכים לקידום ושילוב עובדים נוספים עם מוגבלות במקום העבודה. הצו חל על כל המעסיק 100 עובדים ומעלה, למעט המדינה ויחידות סמך שלה. עם זאת, הממשלה קיבלה החלטה ברוח דומה, ולפיכך כעת חלה החובה גם על הממשלה ויחידות הסמך שלה מכוח החלטתה (ולא מכוח צו ההרחבה). הצו קובע 2 חובות למעסיקים עליהם הוא חל: 1. ייצוג הולם לעובדים עם מוגבלות בקרב כלל העובדים.2. מינוי אחראי להעסקת אנשים עם מוגבלות מטעם המעסיק. מעסיק עליו חל הצו מחויב להעסיק אנשים עם מוגבלות בהיקף של לפחות 2% מעובדיו זאת כעבור שנה מהתאריך י"א תשרי התשע"ה , 5.10.2014 , היום בו פורסם הצו ברשומות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.