התפטרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מושית

  נשלח ע"ימושית 12:45, 1 ביולי 2015

  עד לפני חודש עבדתי ברשת מלונות במשך שנה ו-8 חודשים במעמד של עובדת שעתית. במהלך זמן עבודתי לא החתימו אותי על חוזה, התנאים שלי הורעו בחודשיים האחרונים לעבודתי כיוון שהמנהלת שלי התחלפה, במשך יותר מחצי שנה הובטחה לי העלאה במשכורת שבפועל לא קרתה ולכן החלטתי להתפטר. כשהודעתי על הפיטורים שלי בדקתי את החוק ולפי מה שהיה כתוב אני צריכה לתת 14 יום + יום לכל חודשיים של עבודה. בשכר שקיבלתי מהם ראיתי שהורידו לי 1300 ש"ח על הודעה מוקדמת כיוון שלטענתם הייתי צריכה לתת חודש. כשהודעתי על ההתפטרות שלי, אמרתי שעפ"י החוק שבדקתי אני צריכה לתת 22 יום והמנהל הסכים איתי אבל ביקש כטובה שאתן לו חודש כי אין לו מספיק זמן למצוא לי מחליף. כשהמנהל הודיע לכולם על ההתפטרות שלי במייל הוא קיצר לי את ימי ההודעה המוקדמת שנתתי לו וכמובן גם בייש אותי מולם בטענה שאני לא מוכנה להסכים לבקשתו מה שיצר כמובן המון כעסים ועצבים כלפיי. האם יש מה לעשות בנידון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:46, 8 ביולי 2015

  לפי חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א-2001:
  עובד שעתי צריך ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות, כמפורט להלן:
  במהלך שנת עבודתו השניה - 14 ימים עבור השנה הראשונה, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה.
  היינו, הנך נדרשת ליתן הודעה מוקדמת של 18 ימים (ולא 22 ימים), וזאת בהתאם לנתונים שציינת- עבור השנה הראשונה- 14 ימים, עבור השנה השנייה (יום לכל חודשיים)- 4 ימים נוספים, ובסה"כ 18 ימים..
  בנוגע לשאלתך- מומלץ לפנות לייעות משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורנה שמריהו

מנהל הפורום: עו"ד אורנה שמריהו

עו"ד אורנה שמריהו עוסקת בדיני עבודה מזה למעלה מ- 15 שנה ומייצגת עובדים ומעסיקים מכל ענפי המשק. עו"ד
למידע נוסף

09-7796900 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.