זכויות של עובד לימי חופש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 08:22, 3 ביולי 2015

  שלום, שמי אריק ואני מעביד עובד לפי 40 שעות שבועיות, העובד עובד ביום א' עד השעה 2 בצהרים החל מהשעה 9וחצי בבוקר, ימי שלישי יש לו יום חופש מלא, וימי שישי עד השעה 2 ובכל הימים הרגילים הוא עד השעה 6 בערב. השאלה שלי היא האם עובד יכול לדרוש ממני בנוסף ליום וחצי של חופש שהוא מקבל בשבוע, עוד יום חופש אחד חודשי לפי החוק? או שמה שאני נותן לו יום וחצי בשבוע זה בעצם מקוזז מימי חופש מראש, אני רוצה להבין מה החוק אומר והאם אני באמת בסדר איתו, הרי הוא בחופש 6 ימים בחודש ולפי החוק שאני יודע מגיע לו רק יום בחודש, ואני מצ'פר אותו בעוד 5 ימים נוספים, אשמח להבין אם אני באמת בסדר איתו , תודה לעונים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:35, 5 ביולי 2015

  מעסיק חייב להוציא את העובד לחופשה בתשלום ואינו רשאי לשלם פדיון חופשה במהלך העבודה. תמורה עבור יום חופשה תחושב לפי שכר העבודה שהעובד היה מקבל בעד אותו פרק זמן אילו לא יצא לחופשה והוסיף לעבוד; לגבי עובד בשכר יומי/שעתי שכר העבודה היומי הממוצע כפול במספר ימי החופשה; כאשר שכר העבודה היומי הממוצע הוא הסכום היוצא מחילוק שכר רבע השנה שקדמה לחופשה למספר תשעים; היו ברבע השנה כאמור חדשי עבודה לא-מלאה, יחושב השכר היומי הממוצע לפי רבע השנה של העבודה המלאה ביותר שבשנים-עשר החדשים שקדמו לחופשה, הכל לפי בחירת העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.