כפית תפקיד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:15, 4 ביולי 2015

  היי, רציתי לדעת ? במידה והמנהלת שלי יוצאת לשמירת הריון ואז לחופשת לידה, האם המנהלים/מנכ"ל של החברה יכול לחייב אותי לעשות את כל העבודה שלה במקומה ? נאמר היא מרווחיה 20 אלף ואני 5000 שח, ההנהלה יכולה לפנות אליי ולומר לי עכשיו את תעשי את אותה עבודה, האם אני יכולה לסרב ? הם טוענים שאם היא לא שם אז אני ממלאת את מקומה, לדעתי זה ניצול ופגיעה בי, מה החוק אומר לגבי זה? אמרתי שאין לי בעיה לעשות את אותו תפקיד אך שהשכר יהיה בהתאם, נאמר לי את תעשי את אותו תפקיד ותשארי בשכר שלך, מה החוק לגבי זה ? בעיני זה ניצול וכמו כן מבחינתי שיציעו למישהו אחר, אני מרגישה שזה לכפות עליי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:45, 5 ביולי 2015

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.