• 4 ביולי 2015

  כפית תפקיד

  היי,

  רציתי לדעת ? במידה והמנהלת שלי יוצאת לשמירת הריון ואז לחופשת לידה, האם המנהלים/מנכ"ל של החברה יכול לחייב אותי לעשות את כל העבודה שלה במקומה ? נאמר היא מרווחיה 20 אלף ואני 5000 שח, ההנהלה יכולה לפנות אליי ולומר לי עכשיו את תעשי את אותה עבודה, האם אני יכולה לסרב ? הם טוענים שאם היא לא שם אז אני ממלאת את מקומה, לדעתי זה ניצול ופגיעה בי, מה החוק אומר לגבי זה? אמרתי שאין לי בעיה לעשות את אותו תפקיד אך שהשכר יהיה בהתאם, נאמר לי את תעשי את אותו תפקיד ותשארי בשכר שלך, מה החוק לגבי זה ? בעיני זה ניצול וכמו כן מבחינתי שיציעו למישהו אחר, אני מרגישה שזה לכפות עליי

  4 ביולי 2015
 • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 5 ביולי 2015

  כפית תפקיד

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  5 ביולי 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?