גננת - שכר חודש אוגוסט - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גננת

  נשלח ע"יגננת 12:21, 5 ביולי 2015

  שלום, אני עובדת כגננת בגן פרטי כבר 3 שנים, שכר חודשי גלובלי. אני יוצאת לחופשות של הילדים (חגים וחול המועד,..) הגן פעיל עד אמצע אוגוסט. הם לא משלמים לי את השבועיים האחרונים של אוגוסט בהם הגן לא פעיל. כלומר אני יוצאת לחל"ת בעל כורחי. אין ביננו שום חוזה בכתב. כשהתחלתי לעבוד הם אמרו לי שהם לא משלמים על חופשת אוגוסט. אני לא זוכרת אם אמרו לי את זה לפני תחילת העסקתי או לאחר שכבר התחלתי. האם מותר להם לא לשלם לי? הבנתי שהמעסיק יכול להחליט מתי החופשה של העובד, אבל במידה ולא נותרו לי ימי חופשה, מכיוון שכל הימים מנוצלים בחופשות הילדים, האם הם חייבים לשלם לי את חודש אוגוסט מלא למרות שהגן לא פעיל? (כי מבחינתי אני זמינה לעבודה כגננת). וכמובן, במידה והם אמרו לי את זה כתנאי לעבודתי, האם זה חוקי? או שבכל מקרה הם חייבים לשלם לי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:21, 6 ביולי 2015

  המעסיק אינו רשאי להוציא את העובד ללא הסכמתו לחופשה ללא תשלום. מעסיק המאלץ את עובדו לצאת לחופשה ללא תשלום, המעסיק חייב לשלם את ימי החופשה והעובד רשאי לראות עצמו כמפוטר ולדרוש פיצויי פיטורים.
  לעומת זאת בחופשה ללא תשלום בהסכמה, בתקופת חופשה ללא תשלום העובד אינו זכאי לתשלום זכויות נלוות (פנסיה חגים הבראה וכו'). חופשה ללא תשלום לא נחשבת לצבירת זכויות התלויות בותק כגון פיצויי פיטורים.
  מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני על מנת לבחון את המצב המשפטי הרלוונטי מבחינתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.