התחמקות ממתן פיצויים במקום העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 23:44, 20 ביולי 2015

  שלום, שמי לירון, בת 32. עד לפני חצי שנה גרתי ועבדתי בירושלים. לפני חצי שנה התחתנתי עם תושב בת ים (מלידה) ועברתי לגור באזור מגוריו. במקום העבודה האחרון, בו עבדתי שלוש שנים נאמר על ידי מנהלת החשבונות שאיני זכאית לפיצויי פיטורים- זאת למרות שאני עונה על ארבעת הקריטריונים- 1. המעבר בגין חתונה 2. בעלי תושב בת ים מלידה 3. המרחק בין היישובים עולה על 40 ק"מ (עפ אתרים ו waze מדובר במרחק של מעל 60 ק"מ) 4. המרחק מהעבודה גדל באופן משמעותי בהתחלה נאמר לי שהמרחק בין היישובים לא עונה על דרישות החוק. אחרי ששלחתי מאמר מסודר עם פרטי החוק מבקשים לבדוק זאת על ידי תעודת זהות. הבעיה שבתעודת הזהות החדשה הכתובת נשארה בית הורי כי אני גרה בדירה שכורה ולא היה טעם לשנות את הכתובת לדירה זו. האם בגלל פרט זה יכולים להמשיך להתחמק מתשלום הפיצויים? הסיפור הזה נסחב כבר יותר מידי זמן. שלחתי בקשה כבר לפני חודשיים ועד עכשיו מורחים אותי אגב, יש חוזה שכירות על שם בעלי, ובתעודת הזהות שלו (כרווק. הוא טרם החליף) כתוב כתובת הוריו בבת ים. בנוסף, יש לי תלושי משכורת ממקום עבודה בבת ים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:50, 21 ביולי 2015

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.