הודעה על שינוי באחוזי משרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אירה

  נשלח ע"יאירה 11:51, 27 ביולי 2015

  שלום רב, לפני כחודש וחצי נאמר לי בעל פה במקום עבודתי שמעבירים אותי לחצי משרה. נאמר לי שלפי החוק עליהם לחכות כחודש לפני שיוציאו את זה לפועל. לאחר חודש שלא היו עדכונים, לאחר שנגשתי לברר -נאמר לי להמשיך לעבוד כרגיל, במשרה מלאה כפי שעבדתי עד כה.אמרו לי שימשיכו לדון בעניין שלי מעט יותר מאוחר. השאלה שלי היא שכל מה שנאמר היה בעל פה. האם ההודעה השנייה על המשך עבודה כרגיל מבטלת את ההודעה הראשונה על העברה לחצי משרה? והאם הם יכולים פתאום שוב להודיע לי מבחינה חוקית שהם מוציאים אותי לחצי משרה? ואם כן האם שוב יצטרכו להודיע חודש מראש? ראוי לציין, שההודעה שלהם הייתה פתאומית מאוד משום שתמיד היו מרוצים מעבודתי ואף פעם לא קיבלתי תלונות. אמרו לי שאני אצטרך לעבוד חצי משרה בגלל צרכי החברה. אשמח מאוד לתשובתך בעניין. תודה רבה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:08, 28 ביולי 2015

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.