פיצויים לעובד , עקב תום מכרז - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 08:24, 28 ביולי 2015

  שלום רב הנני מועסקת כמאבטחת במוסדות חינוך. המעסיק שהיה לי לא זכה השנה במכרז, ובמקומו נכנסת חברת אבטחה חדשה. אני מעונינת להמשיך ולהשאר לעבוד במקום שבו עבדתי עד היום. שאלתי, האם תום מכרז של חברת אבטחה, מקנה לי את הזכות לקבלת פיצויי פיטורין, כמו כן, מאחר והנני בגיל פרישה, בת 70, האם התפטרותי מעבודתי עקב פרישה לגמלאות מזכה אותי בפיצויים ? אודה על תשובתכם בהקדם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:17, 28 ביולי 2015

  הזכות לקבלת פנסיה תלויה בהוראות ההסדר הפנסיוני: תקנון קרן הפנסיה או הפוליסה. ככלל הזכות לקצבת זקנה קמה לאחר סיום יחסי עובד ומעסיק בעקבות פרישה לגמלאות. עובד המגיע לגיל פרישה זכאי לפיצויי פיטורים. אולם, משיכת הפיצויים כסכום חד פעמי בגיל פרישה עשוייה לפגוע בקצבת הזקנה. קבלת החלטות לגבי הסדר פנסיוני כרוכה בשיקולים אישיים רבים המשפיעים על התוצאה. להחלטות של עובד בקשר עם ההסדר הפנסיוני שלו משמעות כבדה מבחינה כספית. החלטה שגויה יכולה לגרום נזקים כספיים עצומים לפנסיה. לכן יש לקבל ייעוץ משפטי או ייעוץ פנסיוני מיועץ בלתי תלוי לגבי אופן מימוש הזכויות הפנסיוניות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.