שימוע שקרי. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נמרוד

  נשלח ע"ינמרוד 15:37, 28 ביולי 2015

  שלום,עבדתי כמפקח לילה בחברת אבטחה ופוטרתי לאחר חודש וחצי. כעבודתי כמפקח ביקרתי באתר לראות שהכל תקין באותו זמן שהגעתי השומר לא נכח בעמדה כשהתקשרתי אליו הוא לי שהוא נמצא בסיור אמרתי טוב והמשכתי לאתר הבא שחזרתי לאחר כמה שעות השומר נכח במקום והכל היה תקין. לטענתם לא נכח שומר באתר כמה שעות לטענתם שדברתי איתו בטלפון אמרתי לו שאני יחזור יותר מאוחר לא היה ולא נברא דבר כזה. אודה לך על עזרתך נמרוד..!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:18, 28 ביולי 2015

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.