שכירת עובדת לקראת הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 12:08, 31 ביולי 2015

  אני עצמאי עם תנודתיות בכמות הפרויקטים ובגובה ההכנסה החודשית. כרגע יש הרבה עבודה ורציתי לשכור עובדת במשרה מלאה. הייתי כן איתה ואמרתי שיתכן מצב בו עוד X חודשים לא תהיה עבודה ונאלץ להפסיק את ההעסקה. היא בתמורה היתה כנה איתי ואמרה לי שבכוונתה להכנס להריון בעתיד הקרוב. טרם חתמנו על הסכם העסקה וכרגע זה רק בגדר דיבורים. לכן יש לי 3 שאלות: 1. האם יתכן מצב בו היא תיכנס להריון, תחזור מחופשת לידה ואז אהיה מחויב להעסיקה למשך עוד חצי שנה גם אם לא תהיינה לי הכנסות? 2. האם יש איזשהו מנגנון שמאפשר לקבוע מראש גמישות / הפסקת חוזה העסקה במידה שאין מספיק הכנסות? 3. יש שמועות שאסור לי בכלל לדבר איתה על נושאי הריון לפני כניסתה לעבודה - האם זה נכון? תודה רבה מראש, דניאל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:06, 2 באוגוסט 2015

  חוק שוויון הזדמנויות בעבודה קובע כי אסור למעסיק להפלות בין עובדיו או דורשי עבודה, בין היתר, מחמת הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ גופית ועוד. בנוסף, חוק עבודת נשים קובע כי מעסיק אינו רשאי לפטר עובדת בהיריון העובדת מעל 6 חודשים ללא היתר בכתב ממשרד התמ"ת. על אישור של משרד התמ"ת לפטר עובדת בהיריון ניתן להגיש ערר לבית הדין האזורי לעבודה. כמו כן, מעסיק אינו רשאי לפטר עובדת בחופשת לידה עד לאחר 60 יום מסיום חופשת הלידה.

  תגובה
 • 08:47, 2 באוגוסט 2015

  תודה גל, ולשאלה הראשונה שלי - מה קורה בתקופת טיפולי הפוריות או ב 60 היום לאחר חזרתה מחופשת הלידה, במידה שאין לי הכנסות ואני חייב להצטמצם? האם אני חייב להמשיך לשלם משכורות למרות שאין לי הכנסות?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.