שאלות לגבי דיני עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 20:31, 31 ביולי 2015

  שלום רב- יש לי מספר שאלות בנושא דיני עבודה ואשמח אם תוכל לעזור לי ולענות: 1.האם המעסיק מחוייב לשלם לעבוד סכום כלשהו עבור ארוחה במהלך יום העבודה? 2.האם המעסיק צריך לשלם סכום כלשהו פעם בתקופה עבור ביגוד (אני יודעת שיש מקומות שהדבר קיים)? 3.מה החוק לגבי דמי הבראה אם נכנסתי לעבודה בחודש מאי 2015 ומשלמים בסביבות יולי-אוגוסט דמי הבראה, האם אקבל דמי הבראה ביולי-אוגוסט 2016 או שבעוד שנתיים? (ידוע לי שיש מקרים שלאחר שנתיים המעביד משלם דמי הבראה פעמיים). 4.האם מעסיק מחוייב לשלם לעובד עבור קרן השתלמות? 5.לגבי נקודות זיכוי ממס עבור אקדמאים, הבנתי כי מי שיש לו תואר ראשון זכאי לנקודת מס למשך 3 שנים (משך התואר), במידה ועוזבים מקום עבודה לאחר כשנתיים לדוגמא, האם השנה השלישית של הפטור "נאבדת" או היא השנה האחרונה לפטור תושלם במקום העבודה הבא של העובד? 6.הבנתי כי לאחר שנה העובד מחוייב להודיע על עזיבתו את מקום העבודה לפחות חודש מראש, במידה והוא נותן למעביד לדוגמא שבועיים מראש ולא חודש לפני עזיבתו- מה החוק אומר בנושא זה. סליחה על כל השאלות ותודה מראש, דנה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:11, 2 באוגוסט 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, ישנם ענפים בהם יש הסכמים קיבוציים הקובעים תנאים מיטיבים עם העובדים, כגון תשלום עבור ביגוד, ארוחות, קרן השתלמות וכו'. לגבי דמי הבראה, הרי שעובד יהיה זכאי לדמי הבראה, רק לאחר שהשלים את שנת עבודתו הראשונה במקום עבודתו. קצובת ההבראה תשולם באחד מחודשי הקיץ, מחודש יוני ועד חודש ספטמבר אלא אם כן הוסכם או נהוג מועד אחר במקום העבודה. לגבי הודעה מוקדמת, במקרה בו עובד אינו נותן הודעה מוקדמת מספקת המעסיק יהיה רשאי לקזז משכרו את החלק היחסי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.