תשלום דמי הבראה עבור העסקה זמנית ולסירוגין ע"י חב' כח אדם - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 10:39, 7 באוגוסט 2015

  מאז שנת 2013 אני עובדת לסירוגין מטעם אותה חב' כח אדם: 1. בשנת 2013 הועסקתי מטעמם במשרה מלאה במשך 6 חודשים (מכתב על סיום העסקה קבלתי מהמעסיק אצלו עבדתי מטעם חב' כח אדם). 2. בשנת 2014 לא הועסקתי מטעמם במקום עבודה כלשהו (מצאתי עבודה זמנית בכוחות עצמי). 3. השנה עבדתי לסירוגין במשרה חלקית במשך מס' שעות ביום ולא בכל יום בשבוע (עד לתחילת חודש אוגוסט, כולל) מטעם אותה חב' כח אדם. אבקש לברר האם חב' כח האדם מטעמה אני מועסקת מפעם לפעם, חייבת לי בתשלום דמי הבראה יחסית לגובה המשרות בהן עבדתי החל משנת 2013 וכולל עבור שנת 2014, בה לא הועסקתי מטעמם. האם, במידה ולא קבלתי מחב' כח האדם מכתב פיטורין, אני נחשבת כמועסקת על-ידם גם בשנת 2014, שנת בה לא עבדתי מטעם במקום עבודה כלשהו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:09, 9 באוגוסט 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, עובד יהיה זכאי לדמי הבראה, רק לאחר שהשלים את שנת עבודתו הראשונה במקום עבודתו. עובד יהיה זכאי גם לחלק היחסי בעבור חלק מהשנה.
  לקביעת תקופת הזכאות לא תובא בחשבון היעדרות בשל חופשה ללא תשלום וכל היעדרות אחרת בה לא מתקיימים יחסי עובד מעסיק.
  מנתוני השאלה לא ברור אם בשנת 2014 התקיימו יחסי עובד מעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.