תוקף חוזה העסקה שנחתם - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אסתי

נשלח ע"יאסתי 20:48, 17 באוגוסט 2015

הי גל, היום חתמתי, בשעה טובה, על חוזה העסקה חדש, מה שסיים תקופה ארוכה, מתישה ודי משפילה של חיפוש עבודה בהייטק. מי שהיפנה אותי למישרה הזו היתה חברת השמה. נודע לי מחברת ההשמה, שכמה ימים לפני נקלט עוד עובד חדש לאותה החברה ולאותו התפקיד, וכששאלתי, הם אמרו לי שהוא סגר על שכר X. כשקבלתי את החוזה שלי לעיון, ראיתי להפתעתי שמציעים לי שכר שנמוך ב 3000 ש"ח ממה שאותו מועמד סגר איתם . לכן במעמד המו"מ התמקחתי בנסיון להשוות את השכר לשלו, אך ללא הועיל. הסמנכ"ל טען שכולם מקבלים את אותו השכר ושהוא לא יכול לזוז מ"מ. אותו מועמד סגר על התנאים מול המנכ"ל שהיה כנראה יותר נדיב. לבסוף חתמתי על החוזה. מצד אחד אני אמורה לשמוח שסוף סוף מצאתי עבודה ששכרה סה"כ בסדר, אבל מצד שני אני לא נרגעת מזה שמועמד לאותו התפקיד בדיוק ירויח כל חודש 3000 ש"ח יותר ממני וללא הצדקה. שנינו הגענו עם נסיון פחות או יותר דומה. שאלתי היא - האם כדאי לי לפתוח את הדיון על השכר מחדש, למרות שהחוזה חתום ואני אמורה להתחיל לעבוד עוד שבועיים(לבקש מהסמנכ"ל שיתצייעץ עם המנכ"ל איך הם יכולים לבוא לקראתי)? מה תוקף החוזה הזה? במידה ואני ממשיכה לחפש עבודה בזמן שאני עובדת שם, ומוצאת הצעה טובה יותר תוך חודש חודשיים, האם אני יכולה פשוט לקום ולעזוב? אילו חוקים חלים עלי? תודה! אסתי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:53, 18 באוגוסט 2015

חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר אפלית עובד או דורש עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים, קריאתם לשירות מילואים או שירותם הצפוי בשירות מילואים

מעסיק הפועל בניגוד לחוק צפוי לקנס וניתן להגיש נגדו תביעה לבית הדין לעבודה בה יחוייב בפיצוי ללא הוכחת נזק בסך 50,000 שח בנוסף לכל נזק אחר שנגרם כתוצאה מההפליה. כמו כן אם מדובר במעסיק המעסיק עובדים רבים, ניתן להגיש תביעה ייצוגיות לפי חוק תובענות ייצוגיות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.