פיטורין בשל אי חתימה על הסכם חדש(הרעה בתנאים) - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גילה

  נשלח ע"יגילה 11:19, 19 באוגוסט 2015

  אני עובדת במקום עבודה כבר כמעט שנתיים. המעסיק ביקש לשנות לי את ההסכם שלא מתאים לי עקב אי רצוני לחתום עליו הוא מתכוון לפטר אותי האם זה חוקי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:02, 19 באוגוסט 2015

  מעביד ועובד נקשרים בחוזה עבודה שמסכם את תנאי העסקה, השכר והנלווים לו. חוזה העסקה יכול להידרש לשינוי בהתאם לשינוי בנסיבות הכלכליות, המסחריות והמשקיות הפוקדות את מקום העבודה. שינוי לרעה יוביל מן הסתם לשינוי בתנאי העסקה של העובדים. זה טבעי ומתבקש. השכר שנקבע לפני שנים התאים ליכולת הכלכלית של בעל העסק. כיום, המשק במשבר וגם המפעל ולכן יש צורך בשינוי בתנאי החוזה, בהתאמה למצב החדש. אם כבר נאלצים לבצע שינוי בנסיבות שליליות ו/או חיוביות, יש לעשותו בתיאום עם העובד, תוך מתן הודעה מוקדמת ובלי לחץ וכפייה."שינוי חוזה עבודה או חלק מתניותיו במהלך תוקפו יעשה רק בהסכמת הצדדים שתינתן בהודעה מפורשת ובלי אילוץ" (דב"ע נג/54-3 עמוס חדד נ' מדינת ישראל). מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.