אי קיום תנאי מכרז במשך מספר שנים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רוזה

  נשלח ע"ירוזה 23:52, 23 באוגוסט 2015

  שלום, אני עובדת בגוף ציבורי עם הסכם קיבוצי מסודר. לפני כתשע שנים זכיתי במכרז בתפקיד מתקדם יותר. המכרז היה מכרז פנימי ובו הובטח רובד מסויים על כל המשתמע מכך. קבלתי מכתב מינוי לתפקיד. לא הייתה במכתב הזה התייחסות לרובד. כשלושה חודשים לאחר מכן קבלתי מכתב שהמינוי שלי הוא לתקופת נסיון של 6 חודשים מרגע המינוי ובסוף 6 החודשים ייקבע הרובד. איני זוכרת מדוע, אך מעולם לא קבלתי התייחסות לנושא וגם לא בדקתי מה קורה. לפני זמן מה הייתה לי האפשרות לראות את הנתונים האישיים שלי במערכת (דרך יוזמה מסודרת של מחלקת כח האדם שלנו). כשהגעתי לנושא הרובד ראיתי שאני נמצאת ברובד נמוך מאוד ולא בזה שהובטח לי במכרז המקורי. פניתי לכח אדם לברר אם הנתונים נכונים והם ענו לי שהממונה שלי צריך להחליט אם לתת לי את הרובד. (וזאת למרות שזכיתי במכרז עם הגדרת רובד ברורה). מדובר על מכרז שבו זכיתי לפני תשע שנים ועל תפקיד שאני עושה בצורה נאמנה ומסורה. כח אדם פנה מיוזמתו לממונה וזה כעס עלי על שפניתי אליהם ולא אליו בנדון. כשהסברתי לו את הנסיבות הוא הבטיח לטפל בנושא. מתוך כבוד אליו חיכיתי בסבלנות - קיוויתי שהעוול בן תשע השנים יטופל ואקבל סוף סוף את הרובד בו זכיתי במכרז וגם החזר כספי על כל השנים שבהם עבדתי ברובד נמוך ולא כפי שהוגדר. היום נקראתי למשרד הממונה הבכיר וקבלתי רובד.... אך נמוך מזה שהוגדר בתפקיד וגם ללא התייחסות לעובדה שהייתי אמורה לקבל רובד מתוקן כבר לפני תשע שנים ואי לכך גם לקבל משכורת גבוהה יותר ההולמת את התפקיד בו זכיתי. אני לא יודעת מה זכויותי כאן - אם בכלל. אודה להתייחסותך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:05, 24 באוגוסט 2015

  מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את כלל הנסיבות הספציפיות של המקרה המתואר ואת כלל ההסכמים החלים עליך על מנת לבחון את האפשרויות למצות את זכויותיך לרבות על דרך הגשת תביעה בבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.