הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עינת

נשלח ע"יעינת 15:01, 27 באוגוסט 2015

אני עובדת כמעט שנה בחברה מתאריך 16.9.14 ואני רוצה להתפטר. בחודש האחרון העבירו אותי לשכר גלובאלי ולכן השאלה שלי מהי תקופת ההודעה המוקדמת, האם 11.5 ימים או 21 ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:56, 30 באוגוסט 2015

עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן:
    במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
    במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה; לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.
    חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963 (להלן: "החוק") והתקנות לפיו, לא התייחסו לדרך חישוב הפיצויים במקרה של שינוי יסודי בדרך ההעסקה, לרבות למצב בו עובד חודשי הופך לעובד שעתי (או ההפך). אולם בפסיקה נקבע, על דרך ההיקש מסיטואציות דומות בחוק, כי יש לערוך חישוב פיצויים נפרד בגין כל אחת מצורות ההעסקה (חברת מנפאואר ישראל בע"מ נ' צפריר גוטרמן).
    ולעניין זה- תקופת ההעסקה הראשונה בה הועסקת כעובד על בסיס שכר שעתי ייערך ממוצע שעות עבודה בחודשים האחרונים לעבודתך כפול תעריף שעתי אחרון כפול הוותק לאותה תקופה.
    בתקופת העסקתך השנייה בה הועסקת כעובדת על בסיס שכר חודשי - יחושבו פיצויי הפיטורים עפ"י המשכורת האחרונה ששולמה לעובד עבור אותה תקופה כפול הוותק באותה התקופה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.