מעבר בין עבודות בפנסיה תקציבית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דרור

נשלח ע"ידרור 08:16, 4 בספטמבר 2015

שלום רב, אני עובד באחד מגופי הבטחון משנת 2003 ונמצא במסלול פנסיה תקציבית. אני מעוניין לעבור ללאחד מגופי שירות המדינה אולם כבר בתהליך נאמר לי כי אין הסכמי העברה בין הגופים ואם אני מעוניין לעבור עלי לוותר על זכויותי בפנסיה התקציבית. האם אכן כך הוא הדבר? האם קיים גוף שניתן לפנות אליו בענין זה? תודה מראש דרור

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:36, 6 בספטמבר 2015

התשובה לשאלות תלויה בנתונים הספציפיים ובהעדפות שלך. יש לנתח את החלופות מבחינת כלכלית ולראות מה עדיף ובהתאם להפרשים בין החלופות יש להחליט לפי ההעדפות האישיות שלך. קבלת החלטות לגבי הסדר פנסיוני כרוכה בשיקולים אישיים רבים המשפיעים על התוצאה. להחלטות של עובד בקשר עם ההסדר הפנסיוני שלו משמעות כבדה מבחינה כספית. החלטה שגויה יכולה לגרום נזקים כספיים עצומים לפנסיה. לכן יש לקבל ייעוץ משפטי או ייעוץ פנסיוני מיועץ בלתי תלוי לגבי אופן מימוש הזכויות הפנסיוניות. חובתו של כל בעל רישיון פנסיוני (סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני) לערוך הליך ייעוץ פנסיוני הקבוע בחוק ובסיומו לתת ללקוח מסמך המלצה בכתב. יש להקפיד לקבל מסמך כזה בכל פגישה עם סוכן ביטוח פנסיוני או יועץ פנסיוני.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.