• 6 בספטמבר 2015

  ניכוי יום מחלה מימי חופשה

  שלום,
  אני עובדת אצל מעסיק קרוב לשנתיים. כשאני חולה או כשהילדה שלי חולה, גם אם אני מביאה אישור על כך מרופא, מורידים לי יום חופש ולא יום מחלה. כך יוצא שצברתי כבר כמעט 20 ימי מחלה שלמעשה אין בהם שימוש ולעומת זאת- אין לי ימי חופש כלל. לפיכך אני נאלצת לפעמים להגיע כשאיני במיטבי ואפילו להביא את ילדתי החולה לעבודה- רק כדי לא להפסיד ימי חופש! מנהלת החשבונות (לא מהמשרד) אומרת ש"עושים לי טובה" שלא מורידים לי מהשכר על היעדרות. ואני תוהה- מאיפה אמורים להוריד את היום הזה שאני לא באה עקב מחלה- מימי החופש או מימי המחלה?
  תודה,
  עדן

  6 בספטמבר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 7 בספטמבר 2015

  ניכוי יום מחלה מימי חופשה

  עובד, הורה לילד שלא מלאו לו 16, זכאי לזקוף בשל מחלת ילדו, על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו. אם לעובד בן זוג שלא ניצל זכות זאת - עד 8 ימים בשנה ואם הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית של העובד, או שהעובד הוא הורה יחיד של הילד – עד 16 ימים בשנה;
  על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון.

  7 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?