מה ניתן לעשות? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שירה

נשלח ע"ישירה 11:03, 14 בספטמבר 2015

אני מאוד מתלבטת מה לעשות מאחר וזה לא דבר שניתקלתי בו מעולם. אני עוסקת במשך שנים בתחום ההייטק עבדתי בחברות סטארטאפ במשך 15 שנים. מקצועית מוערכת. לפני מספר שני לאחר שילדתי ועברתי את גיל 40 החלטתי לשמש כיועצת לבעלי חברות במישור המקצועי של חברתם מניסיוני. והפכתי לעצמאית. חתמתי על הסכם יעוץ די סטנדרטי שמסדיר את תנאי שכרי. אבל טבעי שעם הזמן ישנם מצבים משתנים ובלי לשים לב הייעוץ התרחב בתחילה היה בעיקר איפיון לקוחות ופרוייקטים פנימי לחברה ובעליה.ואז התעבו התהליכים גם עם גורמי חוץ ולקוחות מקבלי שירות כדי ליצור התאמה והנעת התהליכים. גיליתי שאני משמשת במספר רב של ערוצים שחורגים מהגדרת ההסכם עצמו שאני יועצת מקצועית למנהלי החברה והפרויקטים עצמם. כאשר הכל זרם יש נינוחות מסוימת ולא עומדים על כל פסיק. קרו שני דברים שינוי כוחות של ההנהלה וקריסה כמעט מלאה של ענף הפרויקטים שהייתי מעורבות בו. הסיבות לא מש נות. התוצאה קשה. הרווחיות ירדה מאוד. אבל נותרתי עם סבך מורכב של היסטורית הפעילות עצמה. בעיקר מקבלי שרות של הפרויקטים. למרות שבהסכם זה לא מוגדר בתפקיד. המצב הוא שההנהלה עושה הכל להעביר אותם אלי מעבר לכך שאיני מקבלת תמורה לכך. הנטל שנותר עלי לצד צמצום הפעילות שלהם וחסכון בהוצאות גרמו לכך שנותרתי עם כל הסיפור כאשר הם בורחים מאחריות. צריך לזכור שזו היתה צמיחה טבעית שהיתה מכוונת בחינתם. כעת זה נמשך הם עושים הכל לברוח מהלקוחות ששילמו ועדין זכאים לשרות. הסבך הוא שגם התנהלותם המכוונת גורמת לי קושי אין אף אחד אצלם שאחראי בפועל אבל אם תדבר איתם הם יגידו שברור שהם אחראים. מה חשוב לעשות כרגע? יש למנהלים החדשים פרויקטים נוספים שחלקם קרסו גם בשנה האחרונה ושמתי לב שהם עשו דבר זהה וגם פעלו בצורה מלוכלכת נגד עובדים שכירים ופרילאנסרים גם, העובדים הודיעו שהם עוזבים מיד כי אין שכר וזה לא באחריותם מה שקרה והלקוחות הם של החברה. ההנהלה פעלה נגדם באופן מלוכלך שלא כדאי לתאר. וזה הפך ברור שממה שראיתי זה מצריך לא להכנס לאותו סוג של מלכודת איתם. השאלה מה יותר נכון עכשיו. או שזה בלתי נמנע בעיקר שהגדרת העסקה שלי מאוד ברור. הקושי המרכזי זה הטרטור הבלתי נסבל שהם גורמים לי וכך עשו לעובדים שעזבו. אני נחושה ותוקפנית מאוד. אך כרגע מנסה לחשוב מה נכון יותר. והאם יש דרכים חכמות יותר שבלית ברירה יאלצו אותם להפסיק את התנהגותם. ניירת זה ממש לא מעניין אותם. אם לא הובנתי מדובר בבעל ואישה דורסנים מאוד בהנהלה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:21, 16 בספטמבר 2015

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

תגובה
  • 06:10, 17 בספטמבר 2015

לא הבנתי . מדוע תלושי שכר? ציינתי בתחילת הפניה שאני פרילנסארית. והשאלה מתייחסת לנושא מחויבות עקרונית ולא לתשלום. ?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.