פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליז

  נשלח ע"יליז 09:15, 25 בספטמבר 2015

  שלום רב. עבדתי בבית קפה כמלצרית במשך שנה. כעת, הבעלים של בית הקפה הודיעו לעובדים על סגירתו. ההודעה הייתה ביום הסגירה ולא בהתראה מוקדמת כפי שאמור להיות על-פי חוק. ביום הסגירה הייתה הבטחה מפיהם בעל-פה כי נקבל את "כל מה שמגיע לנו", אך כעת בחלוף מספר ימים הם טוענים כי בעקבות פשיטת רגל אין להם כסף לשלם לנו - לא את המשכורת של חודש ספטמבר ולא את הפיצויים. נכון להיום, לא הוגשה על ידיהם בקשה לפשיטת רגל או לפירוק החברה. כיצד אנו יכולים לפעול על מנת לממש את זכויותינו? בתודה, ליז.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  07:33, 27 בספטמבר 2015

  במקרה בו מקום העבודה נסגר והמעסיק אינו משלם את כל זכויות העובדים, יש לנקוט בהליכי פשיטת רגל, (מעסיק עצמאי) או פירוק (מעסיק שהוא חברה בע"מ) ולאחר מכן ניתן להגיש תביעה לתשלום הזכויות שלא שולמו למוסד לביטוח לאומי.
  בדרך כלל הבעיה היא בעלויות בקשת הפירוק (מעל ל-5,000 ₪ שיש לשלם בתחילת ההליך עבור אגרות ופרסומים). לשם כך, רצוי לארגן את כל העובדים.
  אם עדיין לא ננקטו הליכי פשיטת רגל נגד המעסיק, ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה נגד הבעלים באופן אישי על כך שלא דאגו להליכי פשיטת רגל או פירוק.
  בעקבות תביעה כזאת יאלצו בדרך כלל הבעלים לשאת בעלויות הליכי פשיטות הרגל או הפירוק אחרת ידרשו הם לשלם באופן אישי את זכויות העובדים שלא שולמו.
  לכן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי לצורך ליווי בהליכי הפירוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.