חישוב דמי חופשה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אורית

נשלח ע"יאורית 20:40, 29 בספטמבר 2015

אני עבדתי בחברה כ-9 שנים כעובדת שעתית באמצע השנה התשיעית פוטרתי מעבודתי , במהלך כל השנים המעסיק שילם לי את החופשה השנתית בחודש אוגוסט , לפי מה שקראתי בחוק חישוב ימי החופשה נעשה לפי שנה קלנדרית ( מינואר - דצמבר ) ולכן אני לא יודעת איך לחשב כמה ימי חופשה מגיעים לי בשנה התשיעית ??? המעסיק שלי חישב את ימי החופשה מספטמבר 2014 עד יולי 2015 שבו פוטרתי ( היות והמעסיק משלם את החופשה באוגוסט ) ונתנו לי 7.8 ימי חופש האם זה נכון ?????. אני לא מבינה איך צריך להיות החישוב וכמה מגיע לי ? תודה על תשובה מוסמכת ,

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

06:53, 30 בספטמבר 2015

כמות ימי החופשה משתנה לפי הותק ולפי ימי העבודה בשבוע: ב-4 השנים הראשונות כמות ימי החופשה הם 12 לשנה לעובד 6 ימים בשבוע ו-10 לשנה לעובד 5 ימים בשבוע. כמות הימים עולה לפי הותק עד למקסימום של 20 יום בשנה לעובד 5 ימים בשבוע ו-24 יום בשנה לעובד 6 ימים בשבוע.

תגובה
  • 23:35, 30 בספטמבר 2015

איך צריך להיות החישוב שלי פוטרתי ביולי 2015 אני עובדת לפי שעות , ועבדתי יומיים 3 בשבוע לפי מה צריך להיות חישוב ימי החופשה לשנת 2015 שלי כי המעסיק שלי משלם את החופשה באוגוסט , והוא טוען שמגיע לי 7.8 ימי חופשה לשנת 2015
    אני לא מבינה האם ימי החופשה מחושבים מינואר 2015 עד התאריך שפוטרתי , או מחושבים מספטמבר 2014 עד התאריך שפוטרתי ?
    תודה על תשובה מוסמכת

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.