הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • tomer

  נשלח ע"יtomer 17:19, 2 באוקטובר 2015

  שלום רב, שאלה קצת מוזרה אבל אשמח לתשובה. עבדתי חודש במקום עבודה, אני יודע שלאחר החג שהולכים לפטר אותי מכיוון שהביאו חברה שתמלא את התפקיד שאני עשיתי, אולם עדיין לא הודיעו לי רישמית על סיום העסקה. אני יודע שהחוק אומר יום אחד הודעה מוקדמת, אולם בחוזה העסקה שלי כתוב כך: " הישוב והעובד יהיו רשאים , בכל עת , להביא הסכם זה לסיומו, מכל סיבה שהיא , בהודעה מראש ובכתב בת 30 יום ( להלן: הודעה מוקדמת) . העסקת העובד בפועל בתקופת ההודעה המוקדמת המפורטת לעיל תהא נתונה לשיקול דעת הישוב." אז האמת אני לא מבין, האם מגיע לי יום אחד , או 30 יום לפי החוזה גם אם עבדתי חודש אחד? בנוסף, במהלך חודש עבודתי השני הייתי חולה מספר ימים וכמובן שלא נצברו לי עדיין ימי מחלה אני מניח שלא ישלמו לי עליהם גם אם אני חתום על חוזה גלובאלי, אבל האם זאת עילה לפיטורין? האם חייבים לשלם את המשכורת הגלובאלית אם הייתי חולה ומגובה באישורי מחלה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  07:44, 4 באוקטובר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכם עבודה והודעה לעובד אם ניתנה.
  על פניו, נראה כי דרך המלך תהיה הודעה מוקדמת לפחות יום אחד בגין כל חודש עבודה ולפי הסעיף בהסכם שציינת, מקסימום 30 ימים. כאמור, יש לראות את כל הוראות ההסכם על מנת לקבל החלטה נכונה.
  לגבי דמי מחלה, יש לראות האם ישנן הוראות מיטיבות בהסכם עבודה. ככלל, תקופת המחלה של עובד במשכורת חודשית כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים. מעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.