ימי חופש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לימור

נשלח ע"ילימור 23:38, 5 באוקטובר 2015

שלום רב בתחילת נובמבר הקרוב יהיה לי וותק של שמונה שנים במקום עבודתי, אני עובדת במשרה מלאה , חמישה ימים בשבוע וימי שישי לסירוגין (פעמיים בחודש), רציתי בבקשה לברר, לכמה ימי חופש אני זכאית בחודש? כרגע אני מקבלת 1.33, האם זה תקין או שמא מגיע לי יותר? בתודה מראש לימור

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

07:49, 6 באוקטובר 2015

במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לענות תשובה נכונה. ככלל, לפי חוק חופשה שנתית, כמות ימי החופשה משתנה לפי הותק ולפי ימי העבודה בשבוע: בשנה השמינית כמות ימי החופשה הם 19 לשנה לעובד 6 ימים בשבוע ו-16 לשנה לעובד 5 ימים בשבוע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.