שעות העבודה והמנוחה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • סיגלית כנטל

נשלח ע"יסיגלית כנטל 09:36, 7 באוקטובר 2015

שלום רב אני עובדת במרכז רפואי שיקומי וגריאטרי כסגנית מנהלת הסיעוד. צוות המנהלים אצלנו בונה סידור עבודה לאחיות ולמטפלים. אני עוברת רבות על חוק העבודה והמנוחה ,אבל א מצליחה להבינו לגמרי. מצד אחד אין לעבוד מעל 8 שעות ביממה, מצד שני שר העבודה רשאי לקבוע יתר על הקבוע במקומות המטפלים בזקנים. מצד אחד אנו מקפידים ככל הניתן לא לעבור את 246 שעות חודשיות, מצד שני החוק מגביל ל45 שעוןת שבועיות (שזה יוצא מקסימום 190 לחודש ויפגע בפרנסת העובד). חברות מנהלות אומרות שמותר לעבוד פעמיים בשבוע 12 שעות וביום שלמחרת חופש- לא מצאתי על כך חומר. כמו כן אומרות שאסור לעבוד מעל 3 לילות בשבוע- גם לא מצאתי על כך חומר. (בהיותי סטודנטית צעירה, עבדתי ככוח עזר בבתי חולים,היו אחיות שהגיעו לבקשתן ל4 לילות ויותר בלבד ). בקיצור, יש לי שאלות ללא מענה, וגם משאבי אנוש אצלנו לא ידעו לענות לי על כך. הייתי שמחה לקבל חקיקה הספציפית לבתי"ח גריאטריים אם ישנה. הייתי שמחה אם תמליץ לי על יום עיון הספציפי לנושא זה. תודה סיגלית

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:45, 7 באוקטובר 2015

סיגלית שלום רב, הפורום לא נועד לתת מענה לשאלות משפטיות ולכן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ייתכן כי במקום העבודה שלך נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.