תשלום על ימי מחלה שתחילתם בערב חג - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת בוגין

  נשלח ע"יליאת בוגין 19:29, 7 באוקטובר 2015

  ימי מחלה שלום רב, בשבוע של ראש השנה הייתי חולה כל השבוע - 5 ימי מחלה, היום הראשון היה ביום ראשון 13.10 ערב ראש השנה שבו המשרדים שלנו היו סגורים ואילצו את כולנו לקחת חופש. היום השני היה ביום שני 14.10 חג ראש השנה, היום השלישי היה ביום שלישי חג ראש השנה 15.10, היום הרביעי היה ביום רביעי ה 16.10 והיום החמישי היה ביום חמישי ה 17.10. אני עובדת במשכורת חודשית 5 ימים בשבוע. האם מגיע לי תשלום על כל השבוע שכן על פי החוק תשלום מלא על ימי המחלה מתחיל ביום הרביעי והחמישי למחלה ? היינו מדובר במחלה שתחילתה ביום שבתון כמו שבת, הלוא כן ? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:07, 8 באוקטובר 2015

  ככלל, על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון. תקופת המחלה של עובד במשכורת חודשית כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים. תקופת המחלה של עובד שעתי (ששכרו משתלם על בסיס יום/שעה) לא כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים.

  תגובה
 • 10:35, 8 באוקטובר 2015

  תודה על תגובתך המהירה
  הבהרה קטנה, מה ייחשב כיום הראשון לספירה ?
  אם יום ראשון נחשב כיום הראשון וזה ערב חג שבו החברה סגורה אז בעצם יוצא שצריך לשלם לי על כל השבוע נכון ? (כי שני ושלישי זה גם חג שבהם החברה סגורה) ???
  תודה מראש

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:56, 8 באוקטובר 2015

  תקנה 4 לתקנות דמי מחלה (נהלים לתשלום דמי מחלה) קובעת כי הפסקות בעבודה עקב יום המנוחה השבועית או חג שאין עובדים בהם, אם על פי חוק ואם על פי נוהג או הסכם יובאו בחשבון בחישוב תקופת הזכאות לדמי מחלה. על פניו נראה כי לא צריכים להוריד לך ימי מחלה בגין תקופת החגים, ואת אמורה לקבל תשלום בגין החגים אם עמדת בדרישות החוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.