דמי הבראה ודמי ביגוד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שיר

נשלח ע"ישיר 17:08, 14 באוקטובר 2015

אני עובדת בפינת חי במעון פרטי לאוכלוסיה מיוחדת בחמש שנים האחרונות. בעבודה שלי אני שוחקת המון את הנעליים (כמו בכל פינת חי - הרבה חול, חצץ וקקי של חיות) ונאלצת לקנות מכספי נעליי עבודה. כשביקשתי דמי ביגוד לקניית נעלי עבודה נאמר לי שבתוך סעיף ההבראה יש סעיף של 60 שח לביגוד - מה שנשמע לי מוזר. דבר נוסף עובד אחר שעובד אצלנו בשיפוצים קיבל סכום מלא לקניית נעליי עבודה (450 שח) במשכורת שלו תחת סעיף בתלוש משכורת - דמי ביגוד. רציתי לדעת - *איך אני מחשבת את אחוז המשרה שלי על מנת לחשב את דמי ההבראה המגיעים לי ? (עובדת 6 ימים בשבוע 5 שעות ביום ומידי פעם שעות נוספות). *האם יכול להיות שבתוף סעיף ההבראה יש בצורה שלא מצוינת בתלוש שכר שלי גם כסף לביגוד? *האם אני זכאית לדמי ביגוד? אשמח לתשובות! תודה!

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:40, 15 באוקטובר 2015

דמי הבראה משולמים לעובד בותק של שנה אחת במפעל - 5 ימי הבראה
    מהשנה השניה ועד השנה השלישית לעבודה במפעל - 6 ימי הבראה
    מהשנה הרביעית ועד השנה העשירית לעבודה במפעל - 7 ימי הבראה
    מהשנה האחת עשרה ועד השנה החמש עשרה לעבודה במפעל - 8 ימי הבראה
    מהשנה השש עשרה ועד השנה התשע עשרה לעבודה במפעל - 9 ימי הבראה
    מהשנה העשרים ואילך לעבודה במפעל - 10 ימי הבראה
    לעובדים במשרה חלקית תשולם קצובת הבראה באופן יחסי לחלקיות המשרה.
    מחשבון לחישוב סכום דמי ההבראה בהתאם לותק שיעור משרה ומקום העבודה נמצא בקישור:

http://www.hilan.co.il/calc/ConvalescencePayWizard.aspx

תגובה
  • 13:28, 15 באוקטובר 2015

היי ענית לי במידע שאני מוצאת בכל אתר - איך אני מחשבת את אחוזי המשרה שלי? אני צריכה את אחוז המשרה כדי לחשב את דמי ההבראה.

ומה לגבי דמי הביגוד?

תודה
    שיר

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.