דחוף חישוב פיצויים למטפלת משרה משתנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 19:45, 22 באוקטובר 2015

  אני מעסיקה בביתי מטפלת, 2 שנים ו- 4 חודשים. עובדת במשרה חלקית, במשך התקופה , מספר שעות עבודתה השתנה מחודש לחודש וגם משכורתה. קיבלה שכר בגין שעת עבודה בפועל. עתה היא מתפטרת. הפרשתי בגינה לקרן פנסיה. איך לחשב כמה פיצויים מגיעים לה? האם עלי להוסיף כסף על מה שנצבר לה בקרן הפנסיה בסעיף הפיצויים? לא חתמתי על סעיף 14. האם בנוסף לפיצויים שבקרן הפנסיה גם התגמולים יועברו אליה? האם לעובדה שהיא מתפטרת יש משמעות לצורך קבלת או /ו חישוב הפיצויים? מודה על התשובות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:33, 25 באוקטובר 2015

  חוק פיצויי פיטורים מונה מס' מקרים שבהם למרות שהעובד עצמו התפטר יהיה זכאי לפיצויי פיטורים. השאלה היא האם היא התפטרה בנסיבות שמזכות אותה בפיצויים או לא.
  לעניין חישוב הפיצויים: במקרה בו השכר החודשי השתנה מדי חודש עפ"י מס' ימים/שעות - יש לחשב את "השכר החודשי" לעניין פיצויי הפיטורים עפ"י ממוצע הימים/השעות ב-12 החודשים האחרונים לעבודה, כפול התעריף היומי/השעתי האחרון.
  לא הבנתי מדבריך, האם הופרשו כספים לפיצויים לקרן או לא?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.