פיצויי פיטורין שאלה דחופה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 22:38, 22 באוקטובר 2015

  שלום, שאלה דחופה בקשר לפיצויי פיטורין- עבדתי במקום מסויים תקופה של שלושה חודשים בערך, התפטרתי (הגשתי מכתב התפטרות) ולאחר חודשיים-שלושה חזרתי לאותו מקום עבודה- לתקופה של 11 חודשים. האם עדיין מגיעים לי פיצויי פיטורים? ואם כן על סמך איזה חוק? תודה רבה!

  השב
 • 22:43, 22 באוקטובר 2015

  יש לציי שאני עובדת במשרה חלקית לפי משמרות, 4-5 משמרות בשבוע

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:37, 25 באוקטובר 2015

  בהתאם לס' 2() לחוק פיצויי פיטורים: הפסקה תוך ניתוק יחסי עובד ומעסיק שאינה עולה על שישה חודשים, לא תפגע ברציפות בעבודה לעניין פיצויי פיטורים. יחד עם זאת, לעניין חופש השנתית ודמי הבראה לא קיימת הוראה דומה ולפיכך נראה כי תקופת נתק קצרה מ-6 חוד' תביא לצבירה חדשה. במקרה של פיטורים בסמוך לתום שנת עבודה, קיימת חזקה כי הפיטורים נעשו במטרה להתחמק מחובת תשלום פיצויי הפיטורים. נטל ההוכחה לסתור את החזקה הוא על המעסיק, אשר עליו להוכיח, באמצעות ראיות מהימנות, כי מניעים אחרים הביאו אותו לפטר את העובד. מעסיק שמעסיק עובדים בפרקי זמן הקרובים לשנה ומסיים את העסקתם ללא קשר לתפקודם או לצרכי העבודה ומקבל עובדים חדשים במקום, גם אם תקופת ההעסקה היא 9 חוד', יש מקום לפסוק פיצויי פיטורים. השאלה הנשאלת היא האם מדובר במקרה בו התפטרת (ואם כן- מדוע?) או פוטרת?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.