• 23 באוקטובר 2015

    פיצויים

    בוקר טוב,
    מבקשת לברור עבור דודתי, בת ה-70. עבדה במשק בית, יום בשבוע מספר שנים ונאלצת לעזוב עקב בעייה רפואית את מקום עבודתה. אציין ששילמו עליה ביטוח לאומי בלבד.
    האם מגיע לה פיצויים ואיך החישוב מתבצע?

    תודה מראש על הטרחה,
    מאירה

    23 באוקטובר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 29 באוקטובר 2015

    פיצויים

    על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים קובע שאם התפטר העובד עקב מחלתו או מחלת בן משפחתו, אשר מצדיקים את ההתפטרות, רואים לעניין פיצויי פיטורים את התפטרותו כפיטורים. במקרה בו השכר החודשי השתנה מדי חודש עפ"י מס' ימים/שעות - יש לחשב את "השכר החודשי" לעניין פיצויי הפיטורים עפ"י ממוצע הימים/השעות ב-12 החודשים האחרונים לעבודה, כפול התעריף היומי/השעתי האחרון. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את היקף המשרה של דודתך.

    29 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?