פיצויים במקרה שושולמו דמי פנסיה עבור העובדת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלי

    נשלח ע"יאלי 17:55, 25 באוקטובר 2015

    בהמשך לשאלה קודמת בה לא הסברתי את עצמי טוב, אחזור על השאלה. המטפלת בביתי מתפטרת. במשך שנות עבודתה הפרשתי עבורה לקרן פנסיה. שילמתי 17.5 % משכרה לקרן כל חודש. בקרן נצברו כספי פיצויים., כספי תגמולים עובד וכספי תגצולים מעביד. האם הסכום המופיע תחת פיצויים בקרן הוא הסכום שתקבל? האם אני צריכה להוסיף על כספי הפיצוים שנצברו סכום נוסף? בזמנו לא ביקשתי לכלול בטופס הצטרפותה לקרן את סעיף 14. אבל עכשיו הם אומרים בקרן, שלא משנה מה שסימנתי. שבכל מקרה היא אמורה לקבל פיצויים. גם אם היא מתפטרת., אם אני אמורה להוסיף על כספי הפיצויים שנצברו בקרן, כמה אני אמורה להוסיף, לפי איזה חישוב? האם גם תקבל את תגמולי המעביד במקרה בו היא מתפטרת? תודה על התשובה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    13:50, 29 באוקטובר 2015

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.