הסכם למתן שירותים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 13:53, 26 באוקטובר 2015

  שלום רב, אני חתום על הסכם למתן שירותים עם מעסיק. כעיקרון החוזה מפרש שאין בנינו יחסי עובד ומעסיק ומגדיר אפשרות של סיום ההתקשרות במקרה שבו אין הפרה יסודית (לא מתייחס למצב של הפרה יסודית). במצב כזה אני אמור לתת למזמין השירותים שבועיים הודעה מראש ולערוך חפיפה למחליף (בתשלום). כמו כן החוזה מפרש שאני לא צריך להגיע למשרדי החברה כדי לבצע את העבודה ויש לי שיקול דעת איך ומתי לבצע את השירותים, שאני נותן שירותים בהיקף של משרה מלאה ושאני צריך להשתתף בפגישות עבודה עם מזמין השירותים כדי לקדם את הפרויקט (לא מפורט כמה פגישות ומתי). בפועל מה שקורה זה שכשנקבעות פגישות הם מתחילות לרוב באיחור רב מאוד בגלל מזמין השירותים, לפעמים כמה שעות לאחר שנסעתי במיוחד חצי שעה או יותר, לפעמים הם נדחות ליום אחר. לעתים מזמין השירותים לוחץ להיפגש בשעות מאוד מאוד מוקדמות או מאוחרות, יש אפס גמישות מבחינתו בזמנים ובמיקומים (שלפעמים הם אקראיים לחלוטין). פעם הוא דרש להיפגש איתי בשישי וכשעמדתי על כך שאיני יכול ביקש לפגוש אותי בשבת (גם את זה ביטלתי). כשלא הייתי זמין בטלפון בשל תקלה משעה 16:00 ועד למחרת בבוקר בתחילת יום העבודה המעסיק עשה מזה סצנה, למרות שממילא באותו יום אמרתי לו שאני לא עובד, הוא מבקש ממני לעתים משימות שקרובות לנושא החוזה אך אינם בתוכו ללא תוספת כאילו כחלק ממנו, וכשאנחנו קובעים פגישה, למרות שמעולם לא איחרתי לאחת, הוא מתקשר כמו פסיכי חצי שעה לפני לבדוק שאני בדרך וגם שולח עובדים אחרים שלו לבדוק את זה (מסתבר שהוא עושה את זה לכולם). אני מעוניין לסיים את העבודה בלי לתת לו שבועיים הודעה מראש וחפיפה למחליף, זה אפשרי בהתחשב בכך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:52, 2 בנובמבר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.