פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אתי ברג

  נשלח ע"יאתי ברג 10:06, 28 באוקטובר 2015

  בתי בת ה-35 עובדת חצי שנה במקום, וכעת בתחילת הריונה. בנוסף במחלקתה ,יש בחורה שילדה המוחלפת על ידי עובדת זמנית. היולדת צפויה כבר לחזור לעבודה בחודש הבא. הגיעה לבתי שמועה כי היא תפוטר, ותשאר במקומה הבחורה הזמנית. 1) מהו מצבה המשפטי 2) מה מומלץ לעשות ? לספר כבר על ההריון או לחכות במידה ויהיה שימוע ואז לספר ? תודה, אמא מודאגת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:09, 2 בנובמבר 2015

  מעסיק אינו רשאי לפטר עובדת בהיריון העובדת מעל 6 חודשים ללא היתר בכתב ממשרד התמ"ת.
  יחד עם זאת מעסיק המפטר עובדת בותק קטן מ 6 חודשים אולם סיבת הפיטורים היא ההריון, יש לעובדת עילת תביעה נגד המעסיק בטענה כי מדובר באפליה והפיצוי במקרה כזה הוא 50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק. מעסיק אינו רשאי לפטר עובדת בחופשת לידה עד לאחר 60 יום מסיום חופשת הלידה. על עובדת המפוטרת בהיריון ללא אישור כאמור להגיש תביעה להחזרתה לעבודה ולחילופין לתשלום שכר מלא עד 60 יום לאחר חופשת לידה.
  ישנו איסור לפטר עובדת בהריון, גם ללא ידיעת המעביד. ואולם, בית הדין לעבודה יכול לייחס חשיבות לכך שהמעביד "לא ידע" על ההריון בבואו לפסוק פיצויים לתובעת. במקרים בהם המעביד מוכיח כי לא ידע על ההריון, יהיה הנטל להוכחת הקשר בין הפיטורים לבין ההריון כבד במיוחד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.