לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אור

החזר בגין נסיעות

כשהתקבלתי לעבודה סוכם ביני לבין במעביד על סכום X פר שעה ואז המעביד סיכם שאם אני עובדת Y שעות בחודש אזי משכורתי תהייה Y כפול X והגענו לסכום Z. כשקיבלתי משכורת בפעם הראשונה בתלוש לא הוזכר נסיעות, פניתי למעסיק והוא אמר שיברר ולא חזר אלי. לאחר כ-8 חודשי עבודה במקרה נודע לי שכל העובדים חוץ ממני מקבלים החזר נסיעות. כשפניתי למנהלת חשבונות היא אמרה לי שלפי החוק יש לשלם עבור נסיעות. מאותו חודש נוסף לי לתלוש בנוסף לסכום Z החזר נסיעות. ביקשתי לקבל רטרואקטיבית עבור כל אותם חודשים שלא קיבלתי והמעסיק התעלם ולא שילם. לפני כחודש התפטרתי וביקשתי בגמר חשבון להוסיף את דמי הנסיעות עבור אותם חודשים שלא קיבלתי. מסתבר שביום שהתקבלתי לעבודה לאחר סיכום שעות העבודה, התפקיד והשכר המעסיק ביקש שאחתום על חוזה שמכיל את כל מה ששוחחנו. חתמתי. מסתבר שבחוזה רשום סעיף: "בתמורה לעבודתה תקבל העובדת שכר של Z ש"ח ברוטו לחודש, הכוללים הוצאות נסיעה כחוק." שאלתי האם לסכום Z יש להוסיף סכום של החזר נסיעות או שמבחינת החוזה הסכום Z כולל? האם מגיע לי החזר נסיעות? ואם כן מה הפרוצדורה לדאוג שאקבל את הכסף? המעסיק לא מוכן לשלם על סמך סעיף זה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני עבודה