אי הסדרים בהפרשה לקרן פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • muaalight

  נשלח ע"יmuaalight 17:47, 15 בנובמבר 2015

  שלום, ב-3 שנים האחרונות עובד במשרד פרטי בתחום האינטרנט. בשנת 2013 הופרשו לי כספי הפנסיה כראוי, בשנת 2014 לא הופרשו כלל הכספים ורק בחודש האחרון הועברו הכספים לחברת הביטוח המטפלת , אך טרם יכנסו לחשבוני שנת 2015 כלל לא הועברו כספים וכאשר אני פונה לבעל העסק , הוא טוען שאין לו כסף וגם כאשר יעביר את הכספים לא ישלם אותם במלואם אלא תמיד ישמור על הקו של 7 חודשים מחסור בתשלום ( הבנתי שזה קשור לתוקף הביטוח ). חשוב לציין כי המעביד אינו מפריש את 2/3 שבהם הוא מחוייב וגם לוקח את ה1/3 שאליו אני מחוייב בהפרשה מה עליי לעשות ? חשוב לציין כי העסק הוא עסק קטן שבו אם אחד העובדים מתקומם או לא מגיע יש בעיה אדירה לבעל הבית וכבר נשמעים קולות של מספר אנשים שקוראים ל"מרד" או חוסר הגעה. חשוב לציין גם שאני עובד במקום ולכן נשמע לי שתביעה כנגד בעל המקום היא בעייתית. מה מומלץ לי לעשות ? כיצד עליי להתקדם בנושא. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:11, 16 בנובמבר 2015

  בנסיבות המתוארות מדובר בהפרת החוק. אם הדבר נעשה לגבי כל העובדים בחברה. יש 3 דרכים עיקריות להתמודד מול המעסיק: (א) העובדים רשאים להתאגד (מומלץ לפנות לסיוע משפטי לשם כך). (ב) ניתן להגיש תביעה ייצוגית נגד המעסיק, אפילו על ידי עובד שכבר סיים עבודתו. (ג) בנסיבות של הפרת חוקי העבודה מומלץ לפנות בתלונה למשרד התמ"ת. ניתן לעשות זאת בכתובת זאת:
  http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx#form

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.