אישור מרופא תעסוקתי -לא מסוגל להמשיך לעבוד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רועעי

  נשלח ע"ירועעי 09:57, 16 בנובמבר 2015

  שלום, אני עובד במפעל בלוקים והיה לי בעקבות כך התקפות שיעול שנגרמו בעקבות אלרגיה כלשהי. קיבלתי מרופא תעסוקתי לאחר בדיקה והמלצה של רופא ריאות אישור שאני לא יכול להמשיך לעבוד במפעל. המעסיק מחייב אותי להגיש מכתב התפטרות,האם זה חוקי? האם המעסיק לא מחוייב לפטר אותי במידה ואין לי הצעת עבודה בהתאם להגבלות (במקרה שלי אין)? והאם אני זכאי לתשלום של חודש מראש לאחר מכתב הפיטורין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  06:40, 18 בנובמבר 2015

  ס' 6 לחוק פיצויי פיטורים קובע שאם התפטר העובד עקב מחלתו או מחלת בן משפחתו, אשר מצדיקים את ההתפטרות, רואים לעניין פיצויי פיטורים את התפטרותו כפיטורים. ; נקודות חשובות: אין צורך בקשר סיבתי כלשהו בין העבודה לבין מצב הבריאות.; יש לאפשר למעסיק להציע תנאי עבודה אשר יתאימו למצבו הרפואי של העובד; המצב הרפואי הוא המניע להתפטרות או אחד המניעים הממשיים; די בקביעתו של רופא מוסמך אף אם רופאים אחרים היו קובעים אחרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.