חופשה לעובדת שעברה בשכר קבוע לשכר שעתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • תום

  נשלח ע"יתום 14:38, 26 בנובמבר 2015

  שלום רב, אשתי עובדת 6 שנים במקום עבודה כלשהו במספר מסגרות שונות. במהלך כ – 4 השנים הראשונות נחשבה כעובדת בשכר קבוע, כאשר מאחר ועבדה פחות מ – 100% הפחיתו לה בשכר. לאחר מכך חשבת השכר פנה אליה וביקשה להעביר אותה להיות עובדת שעתית, כאשר ציינה כי לא תיפגע כלל מהמעבר והדבר נובע מטעמי נוחיות בלבד. היום, לאור הפחתה ניכרת באחוז המשרה התעניינה לדעת מהו החופש העומד לרשותה. יש לציין כי היום לפי הסכם העבודה עובדת יום אחד בשבוע, 5 שעות עבודה ביום. לזכותה נצברו (מכל התקופות בהן עבדה במקום העבודה) כ – 120 שעות חופש. החישוב של חשבת השכר לימי החופשה, אליהם אשתי זכאית הוא : 8 (שעות עבודה ביום) /סה"כ שעות חופש * אחוז המשרה הנוכחי. וכעת לשאלות שלי : 1. האם החישוב נכון ? 2. האם ישנה אפשרות חוקית לפנות למעסיק, על מנת לחשב את החופשה הצורה של עובד בשכר קבוע, בייחוד לאור העובדה שבמסגרת הנימוקים למעבר לחישוב שעתי הובטח כי לא תהיה השפעה כלל על התנאים הסוציאליים וכי מרבית תקופת העסקתה במקום העבודה היתה עובדת בשכר קבוע. אודה על עזרתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:48, 24 בדצמבר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.