• 16 בדצמבר 2015

  בונוסים עמלות מכירה

  שלום לכולם
  עבדתי בחרה לפני כמה שנים, עבדתי במכירות ועשינו בונוס על בסיס קבוע ולכן בונוס לא משפיע על זכיות סוציאליות (פנסיה,פיצויים, קרן השתלמות וכו'), לאחר שנה וחצי החברה הבינה שטעתה ואת הבונוס קראה בשם עמלות מכירה כמוגדר בחוק, והתחילה להפריש זכיות סוציאליות גם כנגד הבונוסים/עמלות מכירה. (קיימים תקדימים משפטיים של עובדים שטבעו אותם שלא הופרש להם לפיצויים כנגד "הבונוס" והם זכו)
  לאחר כמה שנים התקשרתי עם החברה כי יש טווח של שנה וחצי שלא הופרש לי כיאות זכיות סוציאליות כי בעצם הבונוסים לא מקנים זכיות סוציאליות והעמלות מכירה כן מקנים זכיות סוציאליות.
  החברה הסכיהמ להשלים לי את הפיצויים,
  את קרן הפנסיה הם מוכנים להפריש לי רק אם גם אני העובד ישלח להם צ'ק של "הפרשות עובד" ולאחר מכן הם יפרישו את הפרשות עובד והפרשות מעסיק לקרן הפנסיה,
  עכשיו אין לי כסף לשלוח להם להפריש לקרן הפנסיה, אני רק רוצה שהם יפרישו לי לקרן, האם זה חוקי?
  2. קרן השתלמות- במהלך התקופה שהחברה קראה לבונוס-בונוס היא לא הפרישה את הבונוס לקרן השתלמות כי זה לא זכות סוציאלית, אך כן הפרישה לי קרן השתלמות משכר הבסיס, לאחר שהחברה קראה לבונוס עמלות מכירה, אז כן הופרשו זכיות סוציאליות וכן הופרש לקרן השתלמות כנגד כל השכר(גם שכר בסיס וגם שכר של עמלות מכירה).
  קיים סעיף בחוזה שהחברה תפריש לעובד קרן השתלמות והחברה רשאית אם להפריש או לא,
  אני טוען שברגע שהחברה החליטה כן להפריש לקרן השתלמות (היא הפרישה בתקופת הבונוס רק משכר הבסיס ללא הבונוס) הם חייבים להשלים את ההפרש למרות שרשום בחוזה שהחברה מחליטה אם להפריש לקרן השתלמות
  וזה הטענה של החברה שהיא לא חייבת להשלים לי את הקרן.
  האם אני צודק?

  תודה לכולם

  16 בדצמבר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 24 בדצמבר 2015

  בונוסים עמלות מכירה

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  24 בדצמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?