בונוסים עמלות מכירה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 10:23, 16 בדצמבר 2015

  שלום לכולם עבדתי בחרה לפני כמה שנים, עבדתי במכירות ועשינו בונוס על בסיס קבוע ולכן בונוס לא משפיע על זכיות סוציאליות (פנסיה,פיצויים, קרן השתלמות וכו'), לאחר שנה וחצי החברה הבינה שטעתה ואת הבונוס קראה בשם עמלות מכירה כמוגדר בחוק, והתחילה להפריש זכיות סוציאליות גם כנגד הבונוסים/עמלות מכירה. (קיימים תקדימים משפטיים של עובדים שטבעו אותם שלא הופרש להם לפיצויים כנגד "הבונוס" והם זכו) לאחר כמה שנים התקשרתי עם החברה כי יש טווח של שנה וחצי שלא הופרש לי כיאות זכיות סוציאליות כי בעצם הבונוסים לא מקנים זכיות סוציאליות והעמלות מכירה כן מקנים זכיות סוציאליות. החברה הסכיהמ להשלים לי את הפיצויים, את קרן הפנסיה הם מוכנים להפריש לי רק אם גם אני העובד ישלח להם צ'ק של "הפרשות עובד" ולאחר מכן הם יפרישו את הפרשות עובד והפרשות מעסיק לקרן הפנסיה, עכשיו אין לי כסף לשלוח להם להפריש לקרן הפנסיה, אני רק רוצה שהם יפרישו לי לקרן, האם זה חוקי? 2. קרן השתלמות- במהלך התקופה שהחברה קראה לבונוס-בונוס היא לא הפרישה את הבונוס לקרן השתלמות כי זה לא זכות סוציאלית, אך כן הפרישה לי קרן השתלמות משכר הבסיס, לאחר שהחברה קראה לבונוס עמלות מכירה, אז כן הופרשו זכיות סוציאליות וכן הופרש לקרן השתלמות כנגד כל השכר(גם שכר בסיס וגם שכר של עמלות מכירה). קיים סעיף בחוזה שהחברה תפריש לעובד קרן השתלמות והחברה רשאית אם להפריש או לא, אני טוען שברגע שהחברה החליטה כן להפריש לקרן השתלמות (היא הפרישה בתקופת הבונוס רק משכר הבסיס ללא הבונוס) הם חייבים להשלים את ההפרש למרות שרשום בחוזה שהחברה מחליטה אם להפריש לקרן השתלמות וזה הטענה של החברה שהיא לא חייבת להשלים לי את הקרן. האם אני צודק? תודה לכולם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:00, 24 בדצמבר 2015

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.