מכתב סיום עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מירית

  נשלח ע"ימירית 13:46, 17 בדצמבר 2015

  שלום לכם, לאחרונה קיבלתי ממקום עבודתי מכתב סיום עבודה שבו נאמר כי : " בהמשך לבקשתך לסיים את יחסי העובד-מעביד בתקופה הקרובה, הסכמנו לסיים את עבודתך בחברה ביום 31.1.2016". אני מתמחה במשרד, יש לציין כי הייתה לי שיחה לפני עם המעביד שבו אמרתי כי חשוב לי שייתנו לי לסיים את הסטאז בכבוד כיוון שלא דיברו איתי כלל על המשך העבודה לאחר הסטאז. לא ביקשתי ולא אמרתי כלל שאני רוצה לסיים את עבודתי שם או שהיני מתפטרת! בסה"כ הבהרתי שחשוב לי שייתנו לי להגיע לתאריך סיום הסטאז בכבוד, לא משתמע כלל שאני מבקשת להתפטר. יש לציין שמכתב סיום העבודה הינו חתום בידי המנהל שלי. שאלותי הן: 1. האם למרות המכתב הוא יכל לחזור בו ולפטר אותי לפני התאריך הרשום במכתב וחתום על ידו קרי 31.1.2016? 2. האם יכל להתחמק מהוצאת מכתב פיטורין שבו יהיה רשום כי אני מפוטרת? יש לציין שאצטרך מכתב זה לצורך קבלת דמי אבטלה כפי שמגיע לי (עובדת מעל שנה וחצי במשרה מלאה משני מקומות שונים). אני מעוניינת לקבל דמי אבטלה כפי שמגיע לי. אני חוששת שהם פשוט לא רוצים לשלם לי פיצויים לכן מסלפים את דבריי ורושמים במכתב כי אני ביקשתי להתפטר דבר שאינו נכון כלל! ולא אוכל לקבל דמי אבטלה כיוון שמשתמע שאני רציתי להתפטר! דבר שכלל וכלל אינו נכון! מה דעתך בעניין? מירית.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:16, 24 בדצמבר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.