פיצויים לעוזרת בית המעסיקה עובדי משנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 08:43, 22 בדצמבר 2015

  מה הזכויות לגבי פיצויים של עוזרת בית שעבדה פעם בשבוע ופוטרה. העובדת הנ"ל הביאה איתה תמיד בחורה נוספת (כל פעם מישהי אחרת). כך שתמיד עבדו שתיים למשך שעתיים (התשלום היה עבור 4 שעות עבודה). היו הרבה מקרים שהעוזרת הראשית עצמה כלל לא הגיעה ושלחה שתי בחורות. העוזרת למעשה ניהלה מעין עסק עם עובדי משנה. כעת היא פוטרה. האם יש לשלם לה פיצויים או שניתן לטעון שהיתה פה למעשה עבודת קבלן? האם לשלם פיצויים רק לעוזרת המרכזית (שמולה התנהל הכל) עפ"י מס' השעות שהיא עצמה עבדה, והיא זו שמחויבת לשלם לעובדות המשנה האקראיות שהיא העסיקה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:01, 23 בדצמבר 2015

  ככלל, על-פי החוק, כאשר מעסיק מחליט לסיים את העסקת עוזרת הבית- עליו לשלם לה פיצויים וזאת בתנאי שהעוזרת עבדה בביתו לא פחות מ- 12 חודשים. עוזרת שחוותה פיטורים טרם חלף פרק זמן זה- לא זכאית לקבל תשלומי פיצויים ממעסיקה.
  בהקשר זה יש לציין, כי קיימות סיטואציות מיוחדות שבהן המעסיק בכל זאת ישלם לעוזרת הבית פיצויים גם אם לא חלפו 12 חודשים לתחילת מועד העסקתה (לדוגמא, מחלה קשה בה חלתה העוזרת או הריון המחייב הפסקת עבודה). בנוגע לשאלתך- מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.