חישוב ימי חופש בימי שישי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • anutk jrzh

נשלח ע"יanutk jrzh 17:50, 28 בדצמבר 2015

שלום רב. אני עובד קבוע חודשי בהיקף של 43 שע לשבוע.בימים א-ה 8 שע,וביום שישי 3 שע. במקרה ואני נעדר מהעבודה ביום שישי,המעביד מנכה לי יום חופש מלא= 8 שע.המעביד טוען,שחוק החופשה השנתית מתיחס למכסת ימי החופשה בימים שלמים(הדגש הוא על שלמים).ולכן הוא מוריד את מלוא המכסה,למרות שיום שישי הוא יום של 3 שע .אני טוען,מדוע לא תחויב מכסת החופשה השנתית באופן י ח ס י לאורכו של יום העבודה,שבו נלקחה החופשה.אני מקבל כל חודש זיכוי של 2.2 ימי חופשה שמצטברים.וכאן התמיהה,אם ניתן זיכוי בימים לאאאא שלמים,וזה עובדתי,מדוע הניכוי מופיע ר-ק במספרים עגולים ושלמים.ובנוסף,אם ביום שישי אני עובד ר-ק 2 שע,אזזז המעביד מנכה לי רק 1 שע,שכביכול נעדרתי..האם יכול לקבל הסבר לנושא שלעיל,ומהו המצב החוקי לנושא זה.תודה רבה מראש.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:58, 30 בדצמבר 2015

כמות ימי החופשה משתנה לפי הותק ולפי ימי העבודה בשבוע: ב-4 השנים הראשונות כמות ימי החופשה הם 12 לשנה לעובד 6 ימים בשבוע ו-10 לשנה לעובד 5 ימים בשבוע. כמות הימים עולה לפי הותק עד למקסימום של 20 יום בשנה לעובד 5 ימים בשבוע ו-24 יום בשנה לעובד 6 ימים בשבוע.כמות הימים משתנה לפי שיעור המשרה כאשר מחשבים את שיעור המשרה באופן יחסי ל-200 ימי עבודה בשנה.תמורה עבור יום חופשה תחושב לפי שכר העבודה שהעובד היה מקבל בעד אותו פרק זמן אילו לא יצא לחופשה והוסיף לעבוד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.