• 28 בדצמבר 2015

חישוב ימי חופש בימי שישי

שלום רב.
    אני עובד קבוע חודשי בהיקף של 43 שע לשבוע.בימים א-ה 8 שע,וביום שישי 3 שע.
    במקרה ואני נעדר מהעבודה ביום שישי,המעביד מנכה לי יום חופש מלא= 8 שע.המעביד טוען,שחוק החופשה השנתית מתיחס למכסת ימי החופשה בימים שלמים(הדגש הוא על שלמים).ולכן הוא מוריד את מלוא המכסה,למרות שיום שישי הוא יום של 3 שע .אני טוען,מדוע לא תחויב מכסת החופשה השנתית באופן י ח ס י לאורכו של יום העבודה,שבו נלקחה החופשה.אני מקבל כל חודש זיכוי של 2.2 ימי חופשה שמצטברים.וכאן התמיהה,אם ניתן זיכוי בימים לאאאא שלמים,וזה עובדתי,מדוע הניכוי מופיע ר-ק במספרים עגולים ושלמים.ובנוסף,אם ביום שישי אני עובד ר-ק 2 שע,אזזז המעביד מנכה לי רק 1 שע,שכביכול נעדרתי..האם יכול לקבל הסבר לנושא שלעיל,ומהו המצב החוקי לנושא זה.תודה רבה מראש.

28 בדצמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 30 בדצמבר 2015

חישוב ימי חופש בימי שישי

כמות ימי החופשה משתנה לפי הותק ולפי ימי העבודה בשבוע: ב-4 השנים הראשונות כמות ימי החופשה הם 12 לשנה לעובד 6 ימים בשבוע ו-10 לשנה לעובד 5 ימים בשבוע. כמות הימים עולה לפי הותק עד למקסימום של 20 יום בשנה לעובד 5 ימים בשבוע ו-24 יום בשנה לעובד 6 ימים בשבוע.כמות הימים משתנה לפי שיעור המשרה כאשר מחשבים את שיעור המשרה באופן יחסי ל-200 ימי עבודה בשנה.תמורה עבור יום חופשה תחושב לפי שכר העבודה שהעובד היה מקבל בעד אותו פרק זמן אילו לא יצא לחופשה והוסיף לעבוד

30 בדצמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?