שכר מחלה וכיסוי ביטוחי בקרן פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 20:23, 11 בינואר 2016

  שאלתי נוגעת לעניין הכיסוי הביטוחי של העובד בקרן פנסיה. במצב של מחלה המעביד משלם לעובד שכר מופחת (לפי חוק) כך שהשכר המבוטח בקרן הפנסיה בחודש שהיתה בו מחלה הינו פחות מאשר בדרך כלל. אלא שלהבנתי לא צודק שהכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה יפגע בגין מחלה. ככל ששולם בחודש מסויים שכר לפי חוק ימי מחלה קרי שכר קטן מאשר בד"כ, (וממנו הופרשו התגמולים לקרן)- האם זה מקטין את הכיסוי הביטוחי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:15, 14 בינואר 2016

  חישוב הפנסיה תלוי בסוג ההסדר הפנסיוני או בסוג קרן הפנסיה והוראות התקנון לגבי אותה קרן. לשינויים בשכר או בהיקף המשרה עשויה להיות השפעה דרמטית על סכום הפנסיה, בייחוד בשנות העבודה הסמוכות לגיל הפנסיה. הואיל וחישוב הפנסיה מושפע גם מנתוני התעסוקה הספציפיים, כגון שיעורי המשרה, רמת השכר הפנסיוני (בגינו מופקדות ההפקדות הפנסיונית) והשינויים בהם מעת לעת, מומלץ לפנות לייעוץ פנסיוני לפני קבלת החלטות הנוגעות לשינוים בהסדר הפנסיוני או לשינויים תעסוקתיים בשנות העבודה אחרונות שיש להם השפעה מכרעת על כספי הפנסיה ותשלומי הקצבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.