שינוי משרה והעברה למחלקה אחרת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 20:05, 13 בינואר 2016

  שלום רב, אני עובד חמישה חודשים במשרה מלאה אצל מעביד, היום קיבלתי הודעה כי ברצון המעביד להחליף את אופי המשרה שלי ולהעביר אותי למחלקה אחרת באותה חברה. האופציה שניתנה לי היא להסכים או לצפות לפיטורין. בנוסף להצעת המעביד נודע לי כי המשכורת שלי תשתנה למשכורת נמוכה יותר. כלומר הרעה בתנאי המשכורת הבסיס לתמלוגים כשנאמר לי שיש אפשרות כי אני ארוויח יותר אם אהיה מוצלח בתפקיד החדש. שאלתי היא האם הדבר ראוי וחוקי כאשר לא היה שימוע ואין תלונות על תפקודי הנוכחי? בהנחה שאסכים לעבור מחלקה איך אני גורם לכך שהמשכורת שלי לא תפגע כשיש לי חוזה ביד עם ההטבות המגיעות לי בתפקידי הנוכחי? תודה עבור תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:42, 18 בינואר 2016

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.