שעות נוספות בעבודה עד כמה ניתן לחייב עובד .. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 21:16, 12 בפברואר 2016

  שלום. הנני עובד קבוע מעל 8 שנים ברשות מקומית כמו כן עובד במשמרות במתכונת של חמישה ימי עבודה בשבוע לאחרונה יותר נכון כבר מספר חודשים המעסיק במקרה זה המנהל עושה סידורי עבודה קשים מאוד שבהם העובדים במחלקה נדרשים לעבוד כ פעמים שלושה בשבוע משמרות של 10 עד 12 שעות ביום כמו כן הוסיף שלא מדובר במקרה חירום או חוסר בעובדים עוד הוסיף כי יש במקום העבודה עסקה קבועה כ פעמים בחודש בממוצע בימי המנוחה .שאלתי האם ניתן להתנגד לכמות השעות הנוספות במהלך השבוע שהמעסיק דורש מבחינה חוקית? עד כמה שעות נוספות המעסיק יכול לדרוש בשיגרה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:43, 14 בפברואר 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
  ככלל, בעד שעות עבודה רגילות בשעות המנוחה השבועית זכאי העובד לשכר בשיעור 150% משכר שעה רגילה. בעד שתי שעות העבודה הנוספות הראשונות בשעות המנוחה השבועית זכאי התובע לשכר בשיעור של 175% משכר שעה רגילה. ובעד שעות העבודה הנוספות שמעבר לשעתיים הראשונות זכאי התובע לשכר בשיעור של 200% משכר שעה רגילה.
  כאשר עובדים במשמרות המעסיק יכול לדרוש מהעובדים עבודה בשעות נוספות ובלבד שלא יעבדו יותר משעה נוספת אחת ליום, ושהממוצע לשלושה שבועות לא יעלה על ארבעים וחמש שעות עבודה לשבוע.

  תגובה
 • 11:02, 14 בפברואר 2016

  מבחינת תשלומי שכר ככל הנראה אין בעיה למיטב הבנתי אבל לפי מה שרשמת שבעבודה במשמרות לא ניתן לדרוש יותר משעה אחת למשמרת אז העניין הזה מופר לאורך זמן כי כמו שרשמתי אני עובד משמרות וכאשר המעסיק דורש להאריך את יום העבודה זה בין 10-12 שעות באופן קבוע. לעניין זה מה ניתן לעשות מבחינה משפטית ניתן לקבל פיצוי בגין זה עפ"י שהמעסיק משלם כמו שצריך? רק לידיעה אני עובד באחת הרשויות החזקות במדינה. בכול אופן תודה רבה על המענה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.